Głodówki

Do prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu potrzebna jest czysta, niegazowana, nisko zmineralizowana woda. W tym celu można także wykorzystać przegotowaną wodę z kranu. Woda jest jedyną substancją oczyszczającą organizm, a na jej podstawie zachodzą wszelkie niezbędne chemiczne reakcje. Zalecana dawka dzienna to od 1,5 do 3 litrów wody. W celu systematycznego oczyszczenia organizmu należy regularnie prowadzić głodówki.

Głodówka na sokach

Podana tu przeze mnie technika jest bardzo skuteczna: oczyszcza organizm, witaminizuje go, mineralizuje oraz reguluje. Bazuje na sokach. Działa wielowymiarowo.

Wyjaśnię jak pracują w organizmie podane soki.

Sok marchwi oczyszcza wątrobę.

Sok jabłek oczyszcza nerki.

Sok cytryny wspiera działania soku z marchwi i jabłek.

Sok z buraku działa też w tym kierunku i nie tylko – rozrzedza krew usuwając nadmiar cholesterolu i toksyny.

Sok z granatu reguluje i naprawia parametry  krwi przez uregulowanie funkcji wątroby, a także stymulując i naprawiając pracę śledzony i szpiku kostnego.

Sok z granatu również bardzo skutecznie normalizuje prace przysadki mózgowej i innych gruczołów hormonalnych naprawiając działalność całego układu.

Głodówkę powinno zaczynać od lewatywy z czystą wodą (do dwóch litrów przygotowanej ciepłej wody) wieczorem przed dniem głodówki i w dniu głodówki rano.

W dniu głodówki pije się tylko soki i woda:

 • Sok z jabłek 500 ml
 • Sok z marchwi 700 ml
 • Sok z buraka 100 ml
 • Sok z cytryny 100-150 ml
 • Sok z granatu 300 ml
 • Czysta woda niegazowana 500 ml.

Warzyw i owoców nie obieramy, jedynie dobrze myjemy (usuwamy ogonki i czubki).

Uwaga: soki powinny być wypite od razu po wyciśnięciu dlatego, że z każdą minutą tracą swoje cenne wartości!

Na początku picia dużej ilości soków u niektórych organizm może w różny sposób reagować. Powstają nudności i inne niepożądane objawy, ale są tylko chwilowe. W związku z tym można na początku zmniejszyć ilość soków o połowę. Takie stany mogą też pojawić się i świadczyć o tym, że w krwi zgromadziła się duża ilość toksyn, wypukanych sokami z wątroby, nerek itd. W takiej sytuacji trzeba sobie pomóc – zrobić dodatkową lewatywę z czystą wodą. Po umyciu warzyw i owoców bieżącą wodą z kranu, proponuje opłukać je ponownie przygotowaną i ostudzoną wodą.

Absolutnie nie zaszkodzi zdrowiu, jeżeli będziecie głodować jeden dzień w tygodniu lub dwa dni. Rezultaty będą o wiele lepsze i zaczną pojawiać się tam, gdzie nawet się tego nie spodziewacie jeżeli codziennie będziecie też pić soki:

 • Sok z marchwi 350ml
 • Sok z jabłek 250 ml
 • Sok z buraka 50ml
 • Sok z cytryny 100 ml
 • Sok z granatu 300 ml (o wiele gorszy wariant sok z pomarańczy lub dyni)

Głodówka na wodzie

W celu systematycznego oczyszczania organizmu może być stosowana głodówka na wodzie. Działa szybszej i jest skuteczniejsza od głodówek na sokach.

Głodówka bez lewatywy jest nieskuteczna, bezcelowa i może stać się szkodliwą.

W przeddzień głodówki po godzinie 17 nie należy pić ani jeść.
Wieczorem robimy lewatywę. Do tego używamy od 1,5 do 2 litrów przegotowanej wody nie niższej niż temperatura ciała – powinna być przyjemna w dotyku.
Lewatywa ma na celu usunięcie toksycznych odchody, które szczególnie intensywnie zaczynają przedostawać się do krwiobiegu w dniu głodówki i tym samym zatruwać organizm. Objawia się to bólami głowy, nudnościami i osłabieniem.
Musimy tego wszystkiego uniknąć. Lewatywa jest integralną częścią głodówki.
Polecam zrobić drugą lewatywę rano w dniu głodówki, a w przypadku głodówki wielodniowej wymagane są 3-4 lewatywy w ciągu pierwszych dwóch dni. W ciągu dnia pijemy 1,5 – 3 litry tylko czystą wodę. W dniu po jednodniowej głodówce  jemy tylko roślinne dania gotowane i surowe. Lepiej bez dodawania soli, ostrych przypraw i pijemy świeże wyciskane soki.

Głodówka bez wody

Najmocniejsza z podanych tu technik jednodniowych głodówek jest głodówka bez wody.

Proponuje technikę głodówki szeroko stosowanej wśród joginów Ananda Marga. Głodówkę wykonujemy zgodnie z kalendarzem księżycowym, wykorzystując daty nowiu, pełni i dwie dodatkowe, to 3 dni przed nowiem i 3 dni przed pełnią. Oznacza to, że głodówki prowadzimy średnio 4 razy w ciągu miesiąca.

Głodówka:

W dzień przed głodówką po godzinie 17:00 nie wolno jeść, a ni pić. Wieczorem musi być lewatywa w przeciwnym razie głodówka jest nie skuteczna – traci swój sens.

W dzień głodówki nie wolno nic jeść, ani pić.

Dzień po głodówce:

Następnego dnia, po wschodzie słońca przygotowujemy ciepły napój z 1,5 litra wody. Dodajemy do niego 1,5 – 2 łyżeczki soli oraz sok z jednej cytryny. W zależności od kondycji organizmu gotowy napój możemy wypić duszkiem lub w przeciągu 5 minut. W razie nie pojawienia się żadnej reakcji (czyszczenia) po 15-30 minutach od wypicia napoju, aby przyśpieszyć ten proces należy zjeść jednego banana. Kiedy i to nie poskutkuje wykonujemy proste ćwiczenie: kładziemy się na plecach, przyciągamy zgięte, prawe kolano do brody, mocno przyciskamy i wytrzymujemy w tej pozycji 8 sekund, następnie to samo wykonujemy na drugie kolano. Następnie przyciągamy oba kolana, znów trzymając je 8 sekund. To jest jedna seria. Robimy 8 takich serii. Ćwiczeniami i bananem pomagamy sobie tylko w przypadku nie nastąpienia czyszczenia po upływie określonego czasu.

Po pierwszym załatwieniu się, w zależności od indywidualnej reakcji organizmu, wypijamy od ćwierć do całej szklanki ciepłej wody. Proces ten powtarzamy po każdym czyszczeniu. Dawkę ustalamy sami, ponieważ organizm każdego z nas ma różne reakcje. Czasami czyszczenia mogą nastąpić bez dopijania czystej wody, więc nie powinniśmy się do tego zmuszać. Po 3-4 czyszczeniach już można jeść pierwszy posiłek. Proponuje bardzo dobre danie z Ananda Marga pod nazwą – Kiczeri. Warto pamiętać, żeby cały dzień spożywać wyłącznie wegetariańskie, a najlepiej wegańskie produkty.

Daty głodówek w 2021 roku:

 • Styczeń –
 • Luty –
 • Marzec –
 • Kwiecień –  04, 08, 23, 27.
 • Maj – 08, 11, 22 , 26.
 • Czerwiec –  06, 10, 21, 24.
 • Lipiec – 05, 10, 23, 24.
 • Sierpień – 04, 08, 19, 22.
 • Wrzesień – 02, 07, 18, 21.
 • Październik – 06, 17, 20, 31.
 • Listopad – 04, 15, 19, 30.
 • Grudzień –  04, 15, 19, 30.

Біоенерготерапія

Ясновидіння

Натуральна медицина

Мої Гімалаї – йога – сага

Автобіографічна книга «Moje Himalaje» - сага про йогу з моїм посвяченням. Книга розповідає про дитинство з випадковими подіями, заняття йогою, минулі медитаційні транси, що стали початком мого нового життя, про ясновидіння, зцілення, контактах з померлими, здатність впливати на долю людини…
Moje Himalaje - saga o jodze